Chcę Cię takiego

Chcę Cię takiego

Wymyśliłam Cię nocą przy blasku świec…


Mówisz, że go kochasz ale jednak wolałabyś, aby był taki, robił tak, myślał o ty, kupował Ci to a tego w towarzystwie nie mówił? Twoja miłość pozwala Ci kochać jego charakter ale już sposób ubioru niekoniecznie? A może nie odpowiada Ci sposób jego życia – Ty wolisz huczne, sobotnie imprezy a On wieczór z Tobą przed telewizorem z winem? A może Kobieto zastanów się czy Ty byś chciała, żeby Twój facet zmieniał w ten sposób Ciebie?


Wiele kobiet twierdzi, że po ślubie uda nam się zmienić faceta. Na lepsze. Mijają tygodnie, miesiące, lata a On nie zmienia się ani grama?! Zadziwiające bo wielu mężczyzn marzy o tym by kobieta się nie zmieniała, by była taka jak przed ślubem. I nie chodzi tu o jej wygląd (chociaż to też pewnie ma dla Panów znaczenie). Chodzi o jej charakter, o to że przed ślubem potrafi dbać o narzeczonego a o Męża już niekoniecznie. I tak często wypowiadane przed ślubem „On nie ma wad” przestaje być prawdziwe. Opuszczają Cię endorfiny, pojawia się prawdziwe życie i pojawiają się wady. Niektóre z nich możesz zmienić, ale sporą część z nich niestety nie masz szans zmienić. I nie próbuj.


Na jakie zmiany masz więc szanse a na które zdecydowanie nie?


Nie ma szans byś zmieniła jego temperament. Jeśli kocha imprezy to będzie je kochał całe życie. Nie zmienisz zapisu charakteru w jego DNA. I nie wiem co byś mogła robić ale nie przekonasz go do wspólnego wieczoru filmowego. Widzę już większe szanse na to, że Ty pod jego naciskiem udasz się na kolejną domówkę niż spędzicie sobotni wieczór w domu. No chyba, że przekonasz go „jakoś” 😉


Każdy z nas ma jakieś przekonania, przyzwyczajenia wyniesione z domu. Jeśli całe życie mama powtarzała mu, że miejsce kobiety jest w kuchni a tata to potwierdzał to ciężko będzie Ci to zmienić. Wielogodzinne rozmowy pewnie pomogą Ci choć odrobinę przekonać Cię do Twojego spojrzenia na ten temat ale nie będzie to 100% przekonanie. Mogą pojawiać się kłótnie, awantury i mogą latać talerze ale jak nauczycie się kompromisu to przetrwacie. Nawet największą burzę (uwierz, wiem co mówię ;)).


Zdecydowanie łatwiej pójdzie Ci z małomównym facetem. Sama należę do osób, które uwielbiają opowiadać o tym co przez cały dzień działo się w pracy, jak minął fitness na trampolinach i tak dalej. Wiem jednak, że są faceci, którzy nie lubią opowiadać. A rozmowy w związku są bardzo ważne. Małymi kroczkami wejdzie mu jednak opowiadanie w nawyk jeśli będzie go pytać jak minął dzień, co w pracy. I nie zadowalaj się odpowiedzią „nic”.  Zyskacie oboje.


A teraz pora na zmianę jakiej mi się udało dokonać w moim Mężu! To ten egzemplarz, któremu mówienie o uczuciach przychodzi trudno. I nie jest w tym nic dziwnego. Faceci tak mają. Oni nie oczekują potwierdzania Twoich uczuć co chwilę. Skoro Oni tego nie oczekują to z całą pewnością Ty też nie. Tak działa męskie myślenie. Raz powiedział, że Cie kocha. Nigdy nie usłyszałaś, że Cię przestał kochać. Ale też nigdy więcej nie usłyszałaś, że Cię kocha. Skoro tego nie odwołał to jest pewien, że wiesz, że Cię kocha. I tu jest Twoja rola. Mów mu o swoich uczuciach. Okazuj miłość, czułość na każdym kroku a uwierz, że odwdzięczy Ci się tym samym.


Nie wywieraj na nim na siłę presji. Pamiętaj, że pokochałaś go takim jakim jest. Nie innym. Wiem, że porozrzucane skarpetki mogą doprowadzać do furii a niepozmywane naczynia też nie poprawiają humoru ale uwierz, że na tym świat się nie kończy. Mówi Ci to ta, którą do furii potrafi doprowadzić najmniejszy szczegół, złe spojrzenie a nawet zła myśl. Te „ataki furii” nie rozwiązują sytuacji. Więc, po co się denerwować? (Tylko jak tu się kurczę nie denerwować?!)1 thought on “Chcę Cię takiego”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *