Nie pozwól mu na to!

Nie pozwól mu na to!

Każda z nas jest inna. Jedna szczupła, druga odrobinę mniej. Jedne z nas są blondynkami, inne czarnulkami. Niektóre z nas uwielbiają sporty, inne z kolei wolą ćwiczyć przed telewizorem oglądając swój ulubiony serial i podjadając niezdrowe przekąski. Niektóre z nas wolą eleganckie, seksowne stroje a inne wybierają wygodne dresy i trampki, w których żaden długi dzień nie jest im straszny. Aż w końcu jedne z nas uwielbiają dbać o mężczyzn w każdej minucie kolejnych dni – inne z kolei wolą, gdy to facet sam o siebie dba a one od czasu do czasu sprawią mu przyjemność.

Nie ważne jaka jesteś – ważne byś była w związku sobą. Nie pozwól swojemu facetowi na siłę się zmienić.

Kobieto! Jaka byś nie była, nie daj sobie wmówić, że powinnaś zmienić fryzurę, schudnąć, przytyć, zmienić zainteresowania czy swój styl życia. Jeśli Tobie odpowiada takie życie i jesteś szczęśliwa to masz do tego pełne prawo i zero obowiązku do dokonywania zmian. Jaka byś nie była, dla swojego faceta powinnaś być piękna, mądra i wartościowa. Nie musisz starać się być za wszelką cenę doskonała – doskonałych kobiet nie ma. A nawet jeśli by były – pomyśl ilu facetów dało by wiele by właśnie z Tobą być. Zamiast niego – tego, który Cię nie docenia. Jeśli już teraz jesteś dla niego niedoskonała to uwierz, że choćbyś nie wiem jak bardzo się starała – lepsza nie będziesz. Zawsze znajdzie jakieś „ale”, które wytknie Ci w najmniej oczekiwanym momencie.

I nie chodzi mi o to, by Twoje wady przykryła mu miłość do Ciebie. Może a nawet powinien je widzieć. Miłość jednak powinna sprawić, że będzie widział plusy i potrafił docenić to jaka jesteś. Jak dla niego się starasz. Nawet największe wady mogą wtedy okazać się Twoimi zaletami.

Powinniśmy kochać za wszystko, mimo wszystko i wbrew wszystkiemu.

Jego usilne a wręcz zbyt nachalne namawianie Cię do pewnych zmian to nie jest efekt miłości jaką Cię darzy. Nie można nikogo zmusić do bycia kimś – kim nie jest. Przecież życie z maską na twarzy nie może się udać – nie możesz być szczęśliwa dla kogoś. Masz być szczęśliwa dla siebie. Nie bój się sprzeciwić jego żądaniom i być doskonałą dla siebie a niedoskonałą dla niego. Nawet jeśli teraz wydaje Ci się, że bez niego Twoje życie nie będzie miało dalszego sensu – uwierz, gdzieś na świecie czeka ten, który doceni Cię w każdym calu i nie będzie próbował zmieniać. Tylko będąc sobą jesteście w stanie stworzyć szczęśliwy związek. Choćby miał być on pełen niedoskonałości i wad. Najważniejsze by był pełen miłości, wzajemnego zrozumienia i wsparcia.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *