Poczułam to dzięki Tobie!

Poczułam to dzięki Tobie!

Bardzo długo czekałam na ten moment. Miał być wyjątkowy – takie cudowne uczucie, którego nigdy więcej nie uda Ci się poczuć. Wiele z Was mówiło, że jak w końcu to poczuję to zdecydowanie będzie to najlepsze uczucie jakie można w życiu poczuć. Najpierw czekaliśmy, aż się pojawisz w naszym życiu. Potem na pierwszy dźwięk bicia serca. Jeszcze nie tak dawno każdego dnia starałam się za wszelką cenę wyczuć czy to już czy jeszcze nie – czy te dziwne rewolucje w moim brzuchu to Twoje ruchy czy tylko moje wyobrażenia? Długo trwało zanim zrozumiałam i uwierzyłam, że to to!

Ciąża to chyba najbardziej wyjątkowy czas – ciągle na coś czekamy. Ruchy dziecka, których tak bardzo oczekujemy od pierwszych dni jego istnienia są chyba pierwszym krokiem do uwierzenia, że to dzieje się naprawdę. Oczywiście widząc obraz swojego dziecka na monitorze USG wiesz, że Ono tam jest, widzisz jak rusza rączką czy nóżką ale nadal tego nie czujesz. Ten pierwszy raz, w którym uda Ci się poczuć tą maleńką istotę jest z jednej strony wyjątkowy a z drugiej strony nadal jest tą niewiadomą. Bo czy to na pewno było to? Czy może to tylko moje wyobrażenia?

Chyba w końcu nasza ciąża stała się realna!

Pierwsze ruchy wydaje mi się, że udało mi się już wyczuć około 18 tygodnia. Takie delikatnie puknięcie zaraz po porannej pobudce. Wiele osób mówiło mi, że w przypadku pierwszej ciąży ruchy można poczuć około 20 tygodnia co dodatkowo jest zależne od budowy ciała. Byłam pewna, że w mojej sytuacji będzie to zdecydowanie bliżej 20 tygodnia. Dlatego tak bardzo niesamowite były pierwsze puknięcia w brzuch – coś wyjątkowo wyjątkowego. Najfajniejsze jednak jest to, że po upływie około dwóch tygodni od tego pierwszego razu, powoli udaje mi się wyczuć Twoje ruchy po położeniu ręki na brzuchu – szkoda tylko, że gdy robi to Twój tata, nagle się uspokajasz.

Uwielbiam jak dajesz mi o sobie znać. Czekam na każdy kolejny znak, że tam jesteś. Najmocniej Cię czuję, gdy odpoczywam leżąc na plecach. Najlepszym momentem na wyczucie Twoich ruchów okazuje się wieczór – kiedy ja chcę iść spać 😉 A to dopiero początek. To dopiero Twoje pierwsze nieśmiałe ruchy rękami i nogami. Co będzie później? Wiem, że już nie mogę się doczekać!

P.S.

Jak to było u Was? Kiedy u Was był ten wyjątkowy moment?Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *